رفتن به محتوای اصلی
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

آمادگی نیروهای مسلح برای رویارویی با تهدیدات سایبری

جانشین وزیر دفاع عنوان کرد

آمادگی نیروهای مسلح برای رویارویی با تهدیدات سایبری

جانشین وزیر دفاع گفت: در جهت مقابله با ارتش‌های سایبری دشمنان، تشکیلات گسترده‌ای را در حوزه پدافند سایبری در سطح نیروهای مسلح ایجاد کرده‌ایم.

سردار قاسم تقی‌زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نخستین همایش ملی سامانه‌های شبیه ساز، اظهار داشت: در چند دهه اخیر پس از انقلاب اسلامی تلاش کردیم تا در حوزه نظامی مطابق با نیازهای احصا شده فعالیت‌های لازم را انجام دهیم.

 

وی افزود: در دوران دفاع مقدس یعنی دهه اول انقلاب تلاش ما براین بود تا نیاز انتزاعی و فوری جبهه‌ها را تامین کنیم؛ لذا پروژه‌هایی را که دنبال می‌کردیم به لحاظ فناوری عمدتا کوچک و غیرپیچیده بود.

 

سردار تقی‌زاده اظهار داشت: در دهه نود با توجه با تدابیر و مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر هوشمندسازی و افزایش دقت سامانه‌های دفاعی و توسعه موشک‌های پدافندی با دقت بالا و همچنین توسعه فناوری‌های زیرساختی روی آورده که در این رابطه با کمک دانشگاه‌های کشور و سازمان‌های صنعتی فعالیت‌های لازم را در جهت دستیابی به این پارامترها انجام دادیم.

 

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی ما در عرصه‌های مختلف موشکی، دریایی، هوایی و رزم زمینی نبود یک زبان و ادبیات مشترک در آموزش است، افزود: استفاده از پدیده شبیه سازها به عنوان یک ادبیات مشترک در حوزه آموزش یکی از مهم‌ترین کارکردهای ضروری سیمیلاتورها است. همچنین یکی از مهم‌ترین کارکردهای شبیه سازها استفاده در حوزه تحلیل داده‌ها و شناخت و آزمایش زیرمجموعه‌های یک سیستم تسلیحاتی است که باید مد نظر قرار می‌گرفت و اهمیت سیمیلاتورها در حوزه آموزش، در توسعه طراحی، افزایش دقت و هوشمندسازی سامانه‌ها بسیار ضروری ارزیابی می‌شود.

 

جانشین وزیر دفاع گفت:‌ ما توانستیم با استفاده از این سامانه‌ها به جای اینکه یک موشک را با هزینه‌های گزاف اقتصادی و بار سیاسی و زمانبری پرتاب کنیم این کار را در آزمایشگاه انجام دهیم و موفقیت‌های چشم گیری را بدست آوریم.

 

سردار تقی‌زاده خاطرنشان کرد: دشمنان ما می‌دانند که حوزه موشکی جزو قدرت بازدارندگی ما محسوب می‌شود و ما به فضل الهی به تکنولوژی برتر صنعت موشکی دست یافته‌ایم و امروز جزو ۵ کشور برتر دنیا در حوزه صنعت موشکی هستیم.

 

جانشین وزیر دفاع اظهار کرد: در نبردهای امروز قدرت تکنولوژی بسیار تعیین کننده است و دشمنان ما همواره خود را برای آخرین گزینه نیز آماده می‌کنند و ما همواره خود را برای دفاع آماده کرده و می‌کنیم.

 

سردار تقی‌زاده در واکنش به تحریم‌ دانشگاه‌ها گفت: دشمنان ما می‌پنداشتند که اگر دانشگاه صنعتی شریف و مالک اشتر را تحریم کنند دیگر دانشگاه‌های مانیز سرباز زده و عقب‌نشینی می‌کنند درحالی‌که ما امروز حدود ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه تحقیقاتی در سراسر دانشگاه‌های به‌صورت خودکار تعریف کردیم و موفقیت دانشگاه‌های‌مان در این است که در کنار تحقیقات کاربردی در کنار تحقیقات بنیادین انجام می‌دهد.

 

  

۴۹