رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

این برنامه‌های هک وا‌ی‌فای را بشناسید

این برنامه‌های هک وا‌ی‌فای را بشناسید

با وجود برنامه‌های در دسترس، امکان هک وای‌فای، بیش از همیشه برای هکرهای مبتدی فراهم است.

 ۱۰ برنامه پرکاربرد در زمینه هک وای فای وجود دارد که بسیار پرطرفدار هستند. هدف از معرفی این برنامه‌ها حفظ هوشیاری و مقابله با نفوذ بیگانگان است. این برنامه‌ها در دو بخش اندرویدی و ویندوزی ارائه شده‌اند.

 

برنامه‌های اندرویدی عبارت‌اند از: 

WPA WPS Tester ،Aircrack ،Kali Linux Nethunter ،Zanti ،Nmap

 

برنامه‌های ویژه ویندوز عبارت‌اند از: 

Kismet ،Cain & Able ،Wireshark ،CoWPAtty .‎

 

با توجه به گسترش برنامه‌های مخرب، هکرها دانش خاصی نیاز ندارند و با بهره‌برداری از برخی بدافزارها می‌توانند به مقصود خود دست یابند.

 

هک و نفوذ فاز جدیدی به خود گرفته‌است و موجب شده‌است که حتی افراد کم‌تجربه با در اختیار داشتن ابزار هکری به یک نفوذگر تبدیل شوند. در موضوع هک وای‌فای و نفوذهای سطح پایین این موضوع کاملا صادق است.

 

شاهد این واقعیت هستیم که در بسیاری از وب‌سایت‌های تبلیغاتی با عنوان آموزش هک، آموزش آنلاین هک و... به چشم می‌خورد. در این آموزش‌ها بهره‌برداری از بدافزار‌ها را به کاربران آموزش می‌دهند.

 

اکثر این ابزارها رایگان هستند و موجب آزار و اذیت دیگران می‌شوند. همچنین به‌راحتی در اختیار عموم قرار دارند؛ لذا کاربران می‌توانند با اتخاذ روش‌های پیشگیرانه جلوی سرقت اطلاعات‌شان را بگیرند. برای جلوگیری از این رویداد می‌توان آنتن‌دهی مودم‌ها و تجهیزات وای‌فای خود را کاهش داد و همچنین می‌توان با تنظیم اطلاعات مک آدرس از اتصال تمامی دستگاه‌های غیر مجاز جلوگیری کرد.

۴۹