رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

برگزاری ششمین نشست رؤسای پلیس‌های سایبری آسیا و اروپا

برگزاری ششمین نشست رؤسای پلیس‌های سایبری آسیا و اروپا

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا از برگزاری ششمین نشست رؤسای پلیس‌های سایبری اوراسیا به میزبانی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا در ۱۸اردیبهشت ماه سال جاری در تهران خبر داد.

سرهنگ حسین رمضانی اظهارکرد: با توجه به رشد و توسعه فضای سایبری و به تبع آن پیچیدگی این گونه جرایم امروزه تامین امنیت فضای مجازی دغدغه اصلی همه کشورهای جهان همچنین سازمان‌های بین‌المللی مربوطه مانند اینترپل است.

 

وی ادامه داد: بر همین اساس مجتمع جهانی نوآوری سازمان اینترپل (IGCI) که مرکز جهانی مقابله با جرایم سایبری را از منظر پلیسی حمایت می کند، هر ساله اقدام به برگزاری نشست رؤسای پلیس‌های سایبری آسیا و اروپا در یکی از کشورهای عضو این دو قاره مهم می‌کند که پلیس سایبری جمهوری اسلامی ایران بر اساس عملکرد بسیار مؤثر، استاندارد و برخورداری از ظرفیت‌های لازم میزبان این دوره است.

 

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا با اشاره به اهداف برگزاری این نشست گفت: تبادل و به اشتراک‌گذاری بهترین و مهمترین راهکارهای پی‌جویی جرایم و حملات سایبری، اشتراک‌گذاری رویه‌های دیجیتال «فارنزیک» و ابزاری‌های آن، ظرفیت‌سازی برای کشورهای عضو در حوزه تکنیک‌های دیجیتال «فارنزیک» و پی جویی جرایم سایبری، توسعه و تقویت همکاری‌های دو جانبه، چند جانبه و بین‌المللی همچنین توسعه و تقویت همکاری بین پلیس‌ها و بخش‌های خصوصی از مهمترین اهداف این نشست است.

 

وی افزود: در این نشست رؤسای پلیس‌ها و بخش‌های مقابله با جرایم سایبری شرکت می‌کنند و یکی از مهمترین نشست‌های پلیس‌های سایبری در سطح تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری این حوزه است.

 

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، رمضانی در پایان گفت: پلیس سایبری جمهوری اسلامی ایران برای واکنش سریع مناسب به جرایم سایبری با توجه به ابعاد بین‌المللی جرایم سایبری همواره در پی بسترسازی مناسب، قابل اتکا و اعتماد در حوزه همکاری‌های دو جانبه ، چند جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی است.

۴۹