رفتن به محتوای اصلی
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

رشد چشمگیر شنود تماس‌های تلفنی توسط NSA

رشد چشمگیر شنود تماس‌های تلفنی توسط NSA

نتایج یک گزارش رسمی نشان می‌دهد که آژانس اطلاعات ملی آمریکا بیش از ۵۳۴ میلیون مکالمه تلفنی و پیام متنی شهروندان آمریکایی را شنود و ضبط کرده‌است.

 

 

 

 آژانس اطلاعات ملی آمریکا طی سال گذشته اقدام به جمع آوری و ضبط ۵۳۴ میلیون مکالمه تلفنی و پیام متنی شهروندان آمریکایی کرده‌است که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی، سه‌برابر شده‌است.

 

افزایش چشمگیر مکالمات تلفنی و پیام‌های متنی ضبط‌شده توسط آژانس اطلاعات ملی آمریکا در شرایطی است که نمایندگان آمریکایی در سال ۲۰۱۵ میلادی قانونی را تصویب کردند تا توانایی این آژانس برای ضبط مکالمات تلفنی و پیام‌های متنی را محدود کنند.

 

این آژانس در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز بیش از ۱۵۱ میلیون مکالمه تلفنی و پیام متنی را ضبط و جمع آوری کرده‌است.

 

رشد فزاینده ضبط مکالمات تلفنی موجب افزایش نگرانی از سوی مدافعان حقوق حریم خصوصی در آمریکا شده‌است.

 

روبین گرین از موسسه «اوپن تکنولوژی» مستقر در واشنگتن در این مورد گفت: جامعه اطلاعاتی آمریکا باید درباره افزایش چشمگیر جمع‌آوری و ضبط مکالمات تلفنی و پیام‌های متنی شهروندان آمریکایی توضیح دهد.

 

این گزارش همچنین نشانگر افزایش ضبط مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی اتباع خارجی است که در خارج از آمریکا زندگی می‌کنند. تعداد این افراد که زیر نظر آژانس اطلاعات ملی آمریکا هستند از ۱۰۶۴۶۹ نفر در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۱۲۹۰۸۰ نفر رسیده‌است. این رقم در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۸۹۱۳۸ نفر رسیده‌بود.

۴۹