رفتن به محتوای اصلی
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

زیان حملات سایبری به هنگ کنگ؛ ۳۲ میلیارد دلار!

زیان حملات سایبری به هنگ کنگ؛ ۳۲ میلیارد دلار!

آمارهای رسمی نشان می دهد میزان خسارات حملات سایبری به شهر 'هنگ کنگ' در جنوب چین در سال به ۳۲ میلیارد دلار می رسد.

 در همایش 'سایبر ریپورت' که در این شهر برگزار شد اعلام گردید شرکت های بزرگ و متوسط ، اصلی ترین اهداف این حملات در سال های آینده هستند.

روزنامه 'ساوت چاینا' از هنگ کنگ می نویسد که رقم خسارات وارده حملات سایبری به این منطقه اداری ویژه اجرایی در سال معادل ۱۰ درصد از رشد تولید ناخالص داخلی آن است.

گزارش حاکی است که اگر حملات سایبری به شرکت های بزرگ با بیش از ۵۰۰ نیروی کار انجام شود خسارات وارده به این شرکت ها به حدود ۳۰ میلیارد دلار می رسد.

این رقم می تواند ۶۵۰ برابر بیشتر از خسارات وارده این حملات به شرکت های کوچکتر هنگ کنگی باشد که شمار نیروهای کاری آنها به ۲۰۰ تا ۴۰۰ نفر است.

در همایش یاد شده که این هفته در هنگ کنگ برگزار شد خاطر نشان گردید که این منطقه همچون دیگر بازارهای مالی توسعه یافته به طور بالقوه و بالفعل در معرض خطر حملات سایبری قرار دارد و در سال های آینده این خطر شدت خواهد گرفت.

شرکت اینترنتی 'فراست سولیوان' از شرکت های هنگ کنگی نظرخواهی انجام داده است که بر این اساس ۲۳ درصد آنها گفته اند مورد حملات مجازی قرار گرفته اند و ۲۵ درصد گفته اند هر آن ممکن است هدف این هکرها قرار گیرند و ۵۰ درصد اعلام کرده اند دایما امنیت سیستم هایشان را ارزیابی می کنند.

گزارش حاکی است که اگر حملات مجازی به شرکت های کل منطقه آسیا و اقیانوس آرام انجام شود آن زمان میزان خسارات می تواند به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد دلار معادل ۷ درصد از کل رشد تولید ناخالص داخلی آنها برسد.

۴۹